Apex Legends Sistem Gereksinimleri ve FPS Arttırma (Rehber)

Her oyunda en büyük sorunlardan birisi düşük FPS ve yüksek pingtir. Bu yazımızda Apex Legens için kesin bir çözüm ile FPS arttırmayı hazırladık. Evet herkesin merak ettiği Apex Legends sistem gereksinimleri ve FPS sıkıntılarının çözümü bu rehberimizde.

APEX LEGENDS MİNİMUM SİSTEM GEREKSİNİMLERİ

OS: 64-bit Windows 7
CPU: Intel Core i3-6300 3.8 GHz / AMD FX-4350 4.2 GHz Dört Çekirdekli İşlemci
RAM: 6GB
GPU: NVIDIA GeForce GT 640 / Radeon HD 7700
GPU RAM: 1 GB
Sabit disk: boş alan minimum 30 GB

APEX LEGENDS ÖNERİLEN SİSTEM GEREKSİNİMLERİ

OS: 64-bit Windows 7
CPU: Intel i5 3570K veya eşdeğeri
RAM: 8GB
GPU: Nvıdıa GeForce GTX 970 / AMD Radeon r9 290
GPU RAM: 8GB
Sabit disk: boş alan minimum 30 GB

Apex Legends FPS Arttırma Detaylı Anlatım

Merhabalar, düşük sistemli bilgisayarlar için benim bizzat uyguladığım ve işe yaradığını gördükten sonra sizlerle paylaşmak istediğim birkaç ayar mevcut. Öncelikle ekran kartınızın güncellemesini kontrol edip güncelleme mevcutsa güncelledikten sonra işlemleri uygulayalım. Ekran kartınızın en güncel sürümünü kontrol etmek için GeForce Experience uygulamasından yararlanabilirsiniz. O zaman şu FPS olayını çözelim.

Adım:1

Masaüstü ekranında sağ tıklayıp NVIDIA Denetim Masasını açın. Daha sonra sol tarafta bulunan 3D Ayarları sekmesinden ikinci sırada yer alan 3D Ayarlarının Yönetilmesi seçeneğine tıklayın. Daha sonra açılan pencerede Program Ayarları sekmesinden Apex Legends oyununu seçin eğer görünmüyorsa ekle butonuna basarak oyunu ekleyin. Ve daha sonra ekran görüntüsündeki gibi ayarları uygulayın.

Nvidia Denetim Masası>3D ayarları>3D ayarlarının yönetilmesi>Program Ayarları>Apex Legends


Adım:2

Aynı ekranda ayarları kaydettikten sonra sol taraftaki sekmede bulunan Görüntü ayarlarını önayarla yap seçeneğini açıyoruz. Önümüze çıkan ekranda Benim Tercihlerimi kullan ve şunlara önem ver: butonunu işaretleyip aşağıdaki bar çubuğunu sola yani performansa çekiyoruz. Ve Nvidia Denetim Masası ile işimiz bitiyor her şeyi kaydettikten sonra kapatabilirsiniz.

3D Ayarları>Görüntü Ayarlarını Önayarla Yap

Adım:3

Oyuna giriş için kullandığımı Apex Legends uygulamasının üzerine sağ tıklayarak özellikler sekmesini açalım. Masaüstünüzde yok ise oyun hangi klasörde kurulu ise girip bulabilirsiniz. Daha sonra ekran görüntüsündeki adımları birer birer uygulayalım. Uyguladıktan sonra işlem uyguladığınız her adımı kaydedip kapatın.

Apex Legends Fps ArttırmaApex Legends Fps Arttırma

Adım:4

Az kaldı sabır edin buna değecek. Originsi açıyoruz. Sol yukarıda bulunan Origins yazısına ardından Application Settings’e tıklıyoruz. Önümüze gelen ekranda yukarıda bulunan sekmelerden sağdan bir önceki Origin In-Game sekmesini açıyoruz. Ve ekran görüntüsündeki işlemleri uygulayınız.

Origins>Application Settings>Origin In-Game

Apex Legends Fps Arttırma

Son Adım:5

Son olarak tavsiye ettiğim ve işe yaradığını gördüğüm oyun içi görüntü ayarlarının ekran görüntüsünü paylaşıyorum. Mutlaka sizin de yapmanız gereken ayarları kutucuk içisine alıyorum.


Adımlarımız bu kadardı. Oyunu açıp ciddi bir şekilde gözle görülür fark edebilirsiniz. Şimdi oyunu oynayıp farkı kendi gözlerinizle görebilirsiniz. Herkese iyi oyunlar dilerim.

Apex Legends Karakterler ve Özellikleri - Apex Legends En İyi ve Tüm Silahlar Hasar Listesi - Apex Legends İlk Bakış - Apex Legends Sistem Gereksinimleri ve FPS Arttırmak

apex legends sistem gereksinimleri fps arttırma sıkıntıları nasıl yapılır rehber inceleme türkçe anlatım reclast reclasttv deyaylı yükseltme