CS-Go Skin Nasıl Yapılır (Detaylı Rehber)

Bir kaç gün önce CS Go için bir kaç skin hazırlamıştım ve bir çok kişi nasıl yapıldığını sormuştu. Bu yazımızda nasıl skin yapılacağı konusunu ele alacağız.

Merhaba ByRecLast.Net Takipcileri,

Bir kaç gün önce CS Go için bir kaç skin hazırlamıştım ve bir çok kişi nasıl yapıldığını sormuştu. Bu yazımızda nasıl skin yapılacağı konusunu ele alacağız. Öncelikle gerekli olan dosyaları ve linkleri şöyle belirteyim ;

Photoshop herhangi bir sürüm (Crack e karşıyız bu yüzden link vermiyorum isteyen bulsun)
Skin Database ; https://drive.google.com/folderview?id=0B6BFjXblqNzoLWRFR25BMk9oQXc&usp=drive_web
VtfEdit ; https://yadi.sk/d/bolftOu4hT3kt
Steam Kütüphane/Araçlar kısmından Counter StrikeGlobal Offensive SDK  yı indiriyoruz.
Videoda yaptığım skin ; http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=468184437
Tüm Skinlerim ; http://steamcommunity.com/id/reclast/myworkshopfiles/

Evet gerekli tüm linkleri verdik. Şimdi şöyle anlatmaya başlayalım. Olayın mantığını basitce anlatacak olursan Photosop ile herhangi bir resim yapıyoruz. Bildiğimiz jpg resim yani. Skinimizin nasıl olmasını istiyorsanız ona göre birşeyler yapın jpg olarak.

Image

Sonrasında bu resmi Vtfedit programı ile “.VTF”dosyası türüne çeviriyoruz. Skini ekleyebilmemiz için CS Go bu şekilde istiyor.
Bunun için programı açıyoruz -> Sol tarafdan resmimizin olduğu klasörü seçiyoruz -> Resmimizi Seçiyoruz -> Kaydet diyoruz -> Bir isim girip VTF Olarak Kayediyoruz.(Resimde görebilirsiniz.)

Image

Ardından bu CS Go ya girip konsoldan tezgahı açıyoruz. Eğerkonsolu açamıyorsanız  – Ayarlar -> Tuş Ayarları -> En altta KonsolTuşunu ayarlayın. Atölya Tezgah’ını açmak için Konsola şu komutu yazıyoruz;

workshop_workbench

http://i.imgur.com/9gWKFlh.jpg

Bunu yazdığımızda Tezgahı açmış oluyoruz. Ardından tezgahdan sol üst tarafda bulunan sekmeden “Custom Paint Job” ı seçiyoruz.

Image

Choose Pattern” e tıklayıp oluşturduğumuz “.VTF”dosyasını açıyoruz.

Image

Resmini yaptığımız skin an itibari ile açılmış oldu. Burdan sonra işimiz düzenlemeye kalıyor. Alt tarafdaki terimlere dikkat çekeyim. Sırayla bunların ne işe yaradığını anlatayım.

Ak-47 ; Buradan istediğimiz silahı seçiyoruz. Görüldüğü üzere şuanda AK-47 Seçili ^^
Stattrak Göster ; Buradan Stattrak i gösterebiliyorsunuz.
İsim Etiketi Göster; Buradan İsim etiketi gösterebiliyorsunuz.
Değişik Görünüş ; Rastgele olarak x,y , döndürme ve aşınma ayarlıyor. Deneyebilirsiniz ^^
X ve Y Yolu ; X ve Y kısmını matematikde illaki görmüşsünüzdür. Koordinat sistemi oluyor X Yatay, Y Dikey ^^ Skini eklediğinizde göreceğiniz üzere kaymış şekilde geliyor. Bunun için X ve Y yi kullanarak istediğiniz hale getirebilirsiniz.
Döndürme ; Skini döndürme işlemi yapıyor. Ne kadar çevirirseniz okadar karışacaktır o yüzden tavsiyem 0 da kalması ^^
Aşınma ; Silahların aşınma durumu oluyor. Savaş Görmüş,Yeni çıkmış vs olaylarını görebiliyorsunuz buradan.
Tut ; Silahı elinde tutuyor. Bu haldeyken silahı görebilir ve mermi değiştiriş şeklini yakalayabilirsiniz.
Tezgah ; Silahı tezgahda gösteriyor. Bu sayede etrafında dönebilir ve daha net görebilirsiniz skini. Tavsiyem X ve Y ayarlarken bu şekilde kalsın. Daha rahat ayarlarsınız.
Yeşil Ekran ; Yeşil ekran sayesinde skini direk olarak arkasını kesebiliyorsunuz. Bu sayede rahat bi şekilde sadece silahı kesebilir ve paylaşırken silahı öne çıkaracak arkaplanlarla deneyebilirsiniz.

Image

Skinimizi yaptık herşeyi tamamladık ve güzel olduğunu düşünüyoruz. Artık geldi skini paylaşmaya yada kullanmaya. Yapmanız gerekenler basit. Artık yukarıdaki bölümlerle işimiz kalmadı sadece alt kısımdaki şu 4 işlemi yapmamız gerekiyor.

Kaydet ; İşlemimiz bittikten sonra bu X,Y,Döndürme vs tüm ayarları kaydetmemizi sağlıyor. Bunu “.Txt” olarak kaydediyor  ve kaydetmek istediğimiz yeri soruyor. Bunu dikkatli seçin çünkü en son bu “.Txt” i kullanacağız.
Farklı Kaydet ; Kaydettikten sonra değişiklikler yaptığımızı varsayarak farklı bir isimle kaydetmek isterseniz bunu kullanabilirsiniz.
Yükle ; Yükle diyerek bu skini sadece kendi görebileceğimiz şekilde CS-Go dosyasına ekleyebilirsiniz. Bunu pek tavsiye etmiyorum hatalı yüklerseniz skini bozabilirsiniz. Açıkcası ben hiç kullanmadım sadece Atölyeye gönderdim ^^
Gönder ; Geldik son işleme. Tüm işlemler bittiğinde Gönder diyerek yaptığımız skini atölyeye gönderiyorsunuz.

Image

Yukarıdaki gördüğünüz bölüm açılacak.
Buradan ön resmi seçiyorsunuz tavsiyem bu resmi güzelce ayarlamanız benim orada yaptığım gibi. VTF dosyası değil burası bildiğimiz jpgresim oluyor ^^
Ardından başlık ve açıklama yazıyorsunuz.
Burada “Workbecnh txt Dosyası” diyor. Bu dosya kaydet dedikten sonra kaydettiğimiz “.TXT” Dosyası oluyor. Bu dosyayı otamatik olarak seçecektir ama seçmezse elle seçebilirsiniz.
Kaynak Resim .tga Dosyası” Kısmına silah database dosyasını seçmemiz gerekiyor. yukarıda indirdiğimiz Database skin lerinden hangi silahsa onu indiriyoruz ve bu kısımda seçiyoruz. Silaha dikkat etmeniz önemli hangi silaha skin yapmışsanız onu koymalısınız.
Valve doku biçim .vtf dosyası” Kısmına “.Vtf”ye çevirdiğimiz dosyayı seçiyoruz. Bunuda muhtemelen otomatik olarak seçmiş olacak fakat seçilmemişse elle seçmeniz gerekiyor.
Ardından “Anlaşmayı kabul” ediyoruz.
Ve son olarak “Yayınla” diyerek işlemi bitiriyoruz. Yayınladediğinizde biraz bekletecek ve otomatik olarak atölyede yayınladığı kısma gidecek buradan gerekli bilgileri(Açıklama,Linkler ve resimleri)değiştirebiliyorsunuz. Tavsiyem Atölye açıklamasını tamamlamanız ve resimler eklemeniz. İlgi çekmek için bunları yapmanız gerekli.

Aşağıdaki kısımdan videolu olarakda izleyebilirsiniz.

Videolu Anlatım ;

Evet yazımız bukadardı. Gayet basit bir şekilde sizlere skin hazırlamayı anlatmaya çalıştım. Umarım bu konuda ilgili olanlara yardımcı olacaktır.Hatalı,eksik yada yapamadığınız noktada yorum olarak iletişime geçebilirsiniz.

Herkese İyi Oyunlar ve İyi Günler Dilerim.

RecLast

csgo counter strike global offensive skin nasıl yapılır detaylı rehber anlatım inceleme reclast byreclast