DC Comics Filmleri İzleme SırasıDC Comic evrenininde efsanevi filmler olduğunu bir şekilde görmüş ve bağlantıları yakalamakta zorlandıysan bu yazı tam sana göre. İşte Dc Comic evrenininde çekilmiş filmlerin izleme sırası !

Hepimiz ucundan da olsa illaki bir Dc Comic filmine denk gelmişizdir. Bir kaç filmi izlemiş ve anlamış olsakda bazı filmler diğeri ile bağlantılı olduğu için kaçırdığımız birşeyler olduğunu farkediyoruz. İşte tamda bu nokta, tüm seriyi izlemeyi düşündüğünüz bu anda, sizin yardımınıza bu yazı koşuyor ^^ İşte sizler için derlenmiş Dc Comic Filmleri İzleme sırası ^^

Öncelikle IMDB deki sırasını atmak istiyorum fakat bu oldukca kafanızı karıştırabilir çünkü bağlantılardan ziyade tarihe göre sıralanmış bir liste.  Bu listedeki filmler her ne kadar Dc Comic yapımı olsada farklı evrenlerden yada evrenden ayrı filmler olmakta. İşte IMDB Listesine Buradan ulaşabilirsiniz;

https://www.imdb.com/list/ls000024643/

Aşağıda, DC Sinema Evreni kapsamında vizyona girecek filmlerin bir listesini ve kronolojisini bulabilirsiniz. Bu listeye bakarken aklınızda bulunması birkaç ufak nokta var.

1 – Bu filmlerin çok büyük bir yüzdesi henüz vizyona girmedi, hatta üzerinde aktif olarak çalışılmaya bile başlanmadı. Dolayısıyla ilerleyen dönemde kronolojide değişiklikler, iptaller, eklemeler vs. olabilir – bu listenin son hali olmayabilir.

2 – Bu kronoloji, yalnızca DC’nin sinemada yaratmayı amaçladığı “ortak evren”de geçen filmleri konu alıyor – DC çizgi romanlarından uyarlanan ve DC karakterlerini içeren her film DC Sinema Evreni’nin bir parçası değil. Bu konu hakkında daha fazlası için: 

DC Film Hakları Yazısı

3 – DC Sinema Evreni’nin henüz “resmi” bir adı yok – fakat çoğu yerde Marvel Cinematic Universe kavramına bir karşılık olarak DC Cinematic Universe kalıbı kullanılıyor. 

Kısacası DC Sinema evreni gelişmeye devam etmekde fakat çıkan filmlerine şöyle bakacak olursak sıralama aşağıdaki gibi olabilir; (Çıkacaklarda listede)

1- Man of Steel (2013)

2 – Batman v Superman: Dawn of Justice (2016)

3 – Suicide Squad (2016)

4 – Wonder Woman (2017)

5 – Justice League Part 1 (2017)

6 – The Flash (2018)

7 – Aquaman (2018)

8 – Shazam (2019)

9- Justice League Part 2 (2019)

10 – Cyborg (2020)

12 – Green Lantern (2020)

 13 -  Wonder Woman 2 (Bilinmiyor)

14 - Dark (Bilinmiyor)

15 - Sucide Squad 2 (Bilinmiyor)

16 - BatGirl (Bilinmiyor)

He bu arada söylemeden edemicem. Bu sadece Film sırası. Evrenle bağlantılı olan Diziler, Evrenle alakasız olan film/diziler,vs. yer almamakta listede.  Ama sizler için birkaç liste daha yaptık merak etmeyin. İşte aşağıda diğer listeleri görebilirsiniz.

DC Dizileri İzleme Sırası

Ayrıca yine söylemeden edemeyeceğim, Aşağıdaki linkten Dc Filmleri Boxset yayınladık. Buradan tek bir link ile yukarıda listede yer alan tüm filmleri indirebilirsiniz.

Dc Filmleri BoxSet - 6 Film - Tek Part

Başka yazılarda görüşmek dileğiyle.

RecLast