Football Manager 2020 İncelemesiÜlkemizde ki insanların en çok sevdiği ve en çok ilgi duydukları spor dallarından birisi olan futbol, vatandaşlarımız içerisinde bir kültür haline gelmeye başlamıştır. Ülkemizde ki insanların da futbol oyunlarına karşı büyük bir tutkuları bulunmaktadır. FIFA ve PES gibi değil de bu sporun stratejisine ve akıl oyunlarına ilgi duyanlar Football Manager'i kesinlikle oyunları arasına katıyorlar.

Football Manager 2020 İncelemesi

Football Manager' in serilerine bakacak olursak, serinin ilk oyunundan bu yana kadar olan süreçte her yeni bir Football Manager oyununda daha ayrıntılı, daha geniş bir oyun ortaya çıkarmıştır.  Neredeyse gerçek bir kulüp yönetimi ile eşdeğer bir oyun haline gelmiştir. Hatta Football Manager oyuncuları arasında bu işi o kadar benimseyen insanlar vardır ki gerçek futbol kulüpleri kurarak bunların başlarına geçmişlerdir.

Football Manager 2020 Bir Önceki Sürümlerine Benzemeyecek!

Taktik yapmak, oyuncu alıp ve oyuncu satmak dışında onlarca farklı detay bulunduran ve her yeni sürümünde daha ayrıntılı bir oyun çıkartan Football Manager ekibi sanırım bu durumdan sıkılmış olmalılar ki bu sefer diğerlerinden tamamen farklı, diğerleri kadar ayrıntı içermeyen daha niş bir oyun ortaya çıkarmış bulunmaktadır.

Bu oyunda kariyer moduna hemen başlayamıyorsunuz, kariyer moduna başlamanız için ilk önce oyun kendini sizi tanıtacak şekilde sıralı olarak başlatılıyor.  Football Manager'in daha önceki sürümlerini oynadıysanız bu sürüm size bambaşka gelecek.

Hadi Oyuna Geçelim!

Tabiki ilk başta kulübümüzü seçerek oyunumuza ilk adımımızı atıyoruz. İlk adımı attık'dan sonra, tarihi ve sistemin nasıl işlediği hakkında bize ufak ipuçları veriliyor. Takımın kaptanı olarak oyuna giriş yapabilirsiniz. Daha sonrasında takım kaptanı olarak kendinizi takımınıza tanıtmanız gerekiyor.

Oyuna girdiğiniz de hava durumuna göre artık stadyumun da görünümü değişecek. Hava durumu ile uyumlu bir tribün ve stadyum ortaya çıkacak. Bu yenilik oyunun daha gerçekci bir hale gelmesini sağlamış. Karşılaşma sırasında kar yağıyor ise bunu iliklerinize kadar hissedeceksiniz!

Football Manager 2020 Küçük Yenilikleri

Artık gol sevinçlerini futbolcularımız farklı şekillerde yaşayacaklar. Yeni çok sayıda gol sevinçleri geldi. Aynı zamanda oyuncu golü kaçırdığı zaman üzüldüğünüde görebileceğiz. Sadece üzüldüğünü değil sinirlendiğini ve sinirli olduğunu belirten hareketlerde bulunduğunu göreceğiz. Sanırım bu yenilikler oyunu tamamen gerçekçi bir hale gelmesini sağlamak için yapılıyor. 

Ve böylece Footbal Maneger 2020 ile var olan futbol aşkımız dahada fazla artıyor.Gerçekçi top sürmeler,var olan harika grafikler oynarken güzel vakit geçirmemizi sağlıyor.Bu oyun bir efsana diyenleri yorumlarda görmek istiyorum.