League of Legends En Etkili 5 Nişancı

League of Legends için kullanabileceğiniz en etkili 5 Nişancı sizlerle!

League of Legends dünyanın dört bir yanından oyuncusu olan video oyunudur. Birbirinden farklı ve birbirinden zevkli +150 karakter bulunan oyunda Üst(Solo), Orman(Jungle), Orta(Mid), Alt(Bot) adında koridorlar bulunmakta ve 5 adet rol mevcuttur. Alt koridorda Nişancı ve Destek olmak üzere 2 adet rol bulunur. Bugün nişancı rolundeki karakterlerin özelliklerini ve oynanışları hakkında inceleme yapacağız.

KAİSA

KAİSA

Mobility'si yüksek ve lane aşaması güçlü nişancılardan biridir. 2. itemden sonra gücünü göstermeye başlar yani orta ve late game için en iyi picklerden biridir. Gerek ulti yeteneği ile kazandığı kalkan gerek E yeteneği ile birlikte gelen görünmezlik ile bire bir kapasitesine sahip ve bunlarla birlikte takım savaşında pozisyonunu hızlıca ve iyi bir şekilde alır. Adc mainlerin gözbebeğidir. Yetenek sıralaması Q>E>W şeklindedir. Genelde Ebedi Kılıç, Runaan'ın Kasırgası, Guinso'nun Hiddeti şeklinde eşya dizilimi yapılıyor.

EZREAL

EZREAL

Erken oyunda etkisini gösteremesede orta oyunun sonuna doğru oyunda kendini hissettirmeye başlayıp itemlerini tamamladıktan sonra gerçek bir makineye dönüşür. Düşük bekleme süresi ve E yeteneği ile kazandığı mobility sayesinde şampiyon kendine yetebiliyor. Global ultisi sayesinde diğer takım arkadaşlarına da destek sağlayabiliyor. Yetenek sıralaması Q>E>W şeklindedir. Genelde Buzdoğan Eldiveni, Mahvolmuş Kralın Kılıcı, Kara Balta şeklinde eşya dizilimi yapılıyor.

LUCİAN

LUCİAN

Erken oyunda etkisini rakiplerine ciddi anlamda hissettiriyor. Erken oyunda güçlü olmasına rağmen erken oyunda bir üstünlük alamassa vakit geçtikçe kahraman işlevselliğini kaybediyor. Bu yüzden takım kompozisyonunuz uygun değilse bu kahramanı almak biraz coin flipe donuyor. Doğru kullanıldığında ise gerçek bir makine. Yetenek sıralaması Q>E>W şeklindedir. Genelde Mahvolmuş Kralın Kılıcı, Hayalet Dansçı, Ebedi Kılıç seklinde eşya dizilimi yapılıyor.

JİNX

JİNX

Erken oyunda kill toplayıp eşyalarını erken bitirirse oyunu çok rahat taşıma potansiyaline sahip. Kaybettiği lanede kill alırsa bile toparlayabiliyor. Pasifi dışında fazla mobility yeteneği yok malesef. Q yeteneği sayesinde takım savaşlarında alan hasarı vuruyor. Global ultisi olduğu için her laneye etki edebilir. Yetenek sıralaması Q>W>E şeklindedir. Genelde Ebedi Kılıç, Runaan'ın Kasırgası, Bombardıman Topu şeklinde eşya dizilimi yapılıyor.

XAYAH

XAYAH

Orta oyun ve latede çok fazla iş yapan bir şampiyon. Heleki yanında sevgilisi Rakan var ise o ikiliyi durdurmak çok zor. İkiside ekstra güç kazanıyor. 3 ve daha fazla tüyü E yeteneği ile rakip şampiyon üzerine çekerse rakibi sabitliyor. Ultisi sayesinde skilleri rahatlıkla dodgelayabiliyor. Kasılmış bir Xayah'ın karşısında kimse durmak istemez. Yetenek sıralaması E>W>Q şeklindedir. Genelde Canbiçen, Ebedi Kılıç, Statik Hançer şeklinde eşya dizilimi yapılıyor. 

Xayah Lucian Jinx Ezreal Kaisa League of Legends Şampiyon