LoL Teamfight Tactics’de (TFT) Kullanabileceğiniz 8 Güçlü Takım Buildi [Rehber]
LoL Teamfight Tactics çıktı ve oyuna yeni başlayıp hangi şampiyonlar birlikte güçlü bir takım oluşturuyor bilmiyorsanız bu yazı tam size göre.

Eğer kendinizi oyunda daha da ileri götürmek istiyorsanız veya oyunla ilgili diğer konuları da öğrenmek isteyenlerdenseniz taktik rehberine buradan, eşya rehberine buradan ve şampiyon rehberine de buradan erişebilirsiniz. İşte LoL Teamfight Tactics’de kullanabileceğiniz 8 güçlü takım build’i:

Takım 1: Vahşi Büyücüler

Final Build:

 • Warwick + Nidalee + Ahri + Gnar (Vahşi)
 • Shyvana (Şekil Değiştirici)
 • Aurelion Sol (Ejderha)
 • Morgana (Büyücü)
 • İsteğe Bağlı: Braum + Leona (Muhafız)

Strateji: Genelde Warwick + Nidalee başlarda geleceği için 2 Vahşi olarak onları alın. Daha sonra Elise + Shyvana alıp iki Şekil Değiştireni ekleyin, sonra Elise ile Gnar’ı değiştirin. Oyunun ilerleyen kısımlarında 4. Vahşi olarak Ahri’yi ordunuza ekleyin. Son olarak 2. Ejderha olarak Aurelion Sol’u ve 3. Büyücü olarak Morganayı Ekleyin. Yeterince yüksek bir seviyeye ulaşırsanız, Braum ve Leona’yı iki Muhafız olarak ön saflara koymanızı öneriyoruz.

Notlar: Bu kompozisyonun sinerjisine isterseniz, Elementalist veya Buzulları ekleyebilirsiniz. Bu kompozisyonda ordunuzu taşıyacak olan şampiyonlar Aurelion Sol veya 3 yıldızlı Shyvana olacak.

Takım 2: Seçkinler

Final Build:

 • Darius + Draven + Katarina + Swain (Seçkin)
 • Sejuani (Buzul)
 • Braum + Leona (Muhafız)

Strateji: Darius ile birkaç Şövalye ile başlayın, sonra onun yanına iki yıldız yapabileceğiniz başka şampiyonlar ekleyin. Draven’i bulursanız direk alın ve hemen ordunuza ekleyip ona eşyalar verin. 4 Seçkin olana kadar Draven ile birlikte başka seçkin kullanmayın. 4 seçkin olunca hepsini orduya ekleyin ve sonra alan kontrolü için onların yanına Sejuani, Braum ve Leona’yı ekleyin.

Notlar: Bu Build, 2 yıldızlı bir Draven’ın yanı sıra efsane olan Swain’i bulunmanıza dayanıyor. Swain’i bulamazsanız, bir süre sadece 2 seçkin kullanmalısınız. Ayrıca Bombardıman Topu’nu üretmeyi başarırsanız bu orduyla yenilmez olursunuz.

Takım 3: Büyücüler

Final Build:

 • Kassadin + Morgana + Aurelion Sol (Büyücü)
 • Braum + Anivia + Lissandra (Buzulcu)
 • Kennen (Elementalist)

Strateji: 2 büyücü olarak Kassadin + Lissandra ile yada iki buzul için Lissandra + Braum ile başlayın, sonra Morgana ve Aurelion Sol’u ekleyin. Elementalistler için ordunuza Kennen ve Anivia’yı ekleyin ve son olarak Sejuani’yi orduya ekleyerek 4. Buzul ile orduyu tamamlayın.

Notlar: Bu kompozisyonda Aurelion Sol ordunuzu taşıyacak. Bu ordu aşırı pahalı olduğundan 3 büyücü kombosunu bulana kadar oyun başlarında Barum + Lissandra ile sağ kalmaya çalışın.

Takım 4: Soylular

Final Build:

 • Vayne + Garen + Fiora + Lucian + Leona + Kayle (Soylu)
 • Braum (Muhafız)
 • Sejuani (Buzul) yada Ashe (Buzul + Kolcu)

Strateji: Oyun başı bulabildiğiniz 3 soylu ile oyuna başlayın, eğer yapabilirseniz Vayne + Garen + Fiora olsun. Bu orduda taşıyıcınız Vayne olacak o yüzden ona eşyaları yığabilirsiniz. Ashe’i yada onu bulana kadar onun yerini tutacak ve size kolcu bonusu verecek bir kolcuyu onun yerine koyun. Daha sonra iki buzul kombosu için Barum’u ve Muhafız Kombosu için Leona’yı orduya ekleyin. Kayle’i bulduktan sonra Ashe’i Lucian ile ve Braum’u Kayle ile değiştirin. Daha sonra hemen seviye atlayıp Braum’u orduya geri ekleyin ve sonra Sejuani veya Ashe’den birini seçip orduya geri ekleyin.

Notlar: Bu ordu tamamen Kayle etrafına kurulu, bu yüzden oyunun ortalarında acayip zorlanabilirsiniz. Oyun başı kazanmak ve açlık yapıp seviye atlamak olmazsa olmazlardan ve bu kompozisyon Kayle olmazsa çöp gibi bir şey bu yüzden çok güvenmeyin.

Takım 5: Kılıç Ustaları

Final Build:

 • Draven + Fiora + Shen + Aatrox + Gangplank + Yasuo (Kılıç Ustası)
 • Leona + Braum (Muhafız)
 • İsteğe bağlı: Darius or Swain (Seçkin)

Strateji: Darius ve şövalyeler ile başlayın, Darven’i bulunca 3 tane klıç ustasını orduya ekleyin (Aatrox, Fiora ve Shen). Yasuo’yu bulduktan sonra 6 tane kılıç ustası yapın ve Leona + Braum’u ekleyip Darius’u ordudan çıkarın.

Notlar: Bu kompozisyon, 2 yıldızlı bir Draven’a dayandığı için Seçkin takımına benzer ve bu nedenle, Darius ve Draven’i oyun başında bulursanız iki takımdan birini seçip istediğinizi dizebilirsiniz.

Takım 6: Kolcular

Final Build:

 • Vayne + Ashe + Varus + Kindred (Kolcu)
 • Sejuani + Volibear (Buzul)
 • Braum + Leona (Muhafız)

Strateji: Vayne ile birlikte üç soylu ile başlayın ve iki kolcu kombosu için Ashe’i ekleyin, sonra buzul kombosu için Braum’u orduya ekleyin. Daha sonra Muhafız olarak Leona’yı ekleyin. Son olarak 4 kolcu kombosu için Varus + Kindredi ve 4 buzul kombosu için Sejuani ve Volibear’ı orduya ekleyin.

Notlar: Bu kompozisyonda aynı soylular gibi başlıyorsunuz, ancak bana göre bu kompoziyon soylular daha güçlü olmasına rağmen onlara göre daha iyi. Bu kompozisyonda Vayne çok önemli o yüzden 3 Yıldız bir Vayne bu ordunun olmazsa olmazı.

Takım 7: Ninja Suikastçiler

Final Build:

 • Khazix + Rek’Sai + Cho’Gath (Hiçlik Yaratığı + Dövüşçü)
 • Shen + Akali + Kennen (Ninja + Suikastçi)

Strateji: Kassadin + Kahzix ve Rek’Sai ile başlayarak 3 hiçlik yaratığı bonusunu kapın. Sonra Zed ile mağzadan bulduğunuz başka bir suikastçiyi orduya ekleyerek 3 suikastçi bonusunu alın. Sonra Dövüşçü olarak Cho’Gath’ı ekleyip, rastgele aldığınız suikastçi ile Kassadin’i ordudan çıkarıp onların yerlerine Shen, Akali ve Kennen’i koyup 4 ninja bonusunu alın.

Notlar: Bu kompozisyon neredeyse 7. seviyede tamamlanmış oluyor. Orduya 8. seviye için eklenecek güzel bir şampiyon yok bu yüzden şampiyonlarınızın yılzdızlarını arttırmaya ağırlık verin. Eğer Zed’i 3 yıldız yapmayı başarırsanız ordunuzu Zed taşır, ancak Zed’i 3 yıldız yapamazsanız Akali’yi 3 yıldız yapmayı deneyin.

Takım 8: Yordle’lar

Final Build:

 • Tristana + Lulu + Poppy + Veigar + Gnar + Kennen (Yordle)
 • Morgana (Büyücü)
 • Kayle (Güçlendirme)

Strateji: Oyuna Tirstana, Lulu ve Poppy ile başlayıp 3 Yordle bonusunu kapın. Daha sonra oyun başı sağ kalmak için rastgele bir şövalye ile silahşörü orduya ekleyin. 6. seviyede rastgele eklediğiniz birimleri Veihar + Gnar + Kennen ile değiştirin ve Morgana’yı ekleyip 3 büyücü bonusunu alın. Son olarak Kayle’ı orduya ekleyip ordunuzu güçlendirin.

Notlar: Bu kompozisyonda Veigar sırayla düşmanları öldürerek ordunuzu taşıyacak. Şuan için Lulu buga girmiş durumda o yüzden oyunda Lulu düzeltilene kadar bu kompozisyonu tercih etmeyin.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook Yorumları