LoL Teamfight Tactics’deki (TFT) En iyi 6 Sınıf/Köken Önerisi [Rehber]
Auto Chess’te Queen seviyesine ulaşmış Ace of Spades isimli oyuncudan Taktik Savaşları için 6 özel takım kompozisyonu. Göz at, kur ve kazan.

League of Legends’ın oyun modu Taktik Savaşları (Team Fight Tactics) içerisinde takımlar çok önemli bir yere sahiptir. Bu yazıda iyi bir Auto Chess oyuncusu olan Ace of Spades (Twitch) tarafından oluşturulmuş en iyi Taktik Savaşları takım kompozisyonlarından söz edeceğim.

1. Buzul Kolcular

Glacial Ranger

Vayne Ashe Volibear Sejuani Cho'Gath Lissandra

Bu kompozisyonda temel hedef Vayne’i 3 yıldız yapmaktır. Sahip olduğun kitle kontrol etkisi yetenekleri ile ona özgürce saldırı imkanı tanıyabilirsin. Bunu başarabilmek için kitle kontrolünün işe yaraması gerektiğini unutmamalısın.

Eğer oyuna Vayne ile başlayacaksan bu kompozisyonun çok iyi olduğunu söyleyebilirim. Soylu üzerinden gelen güçlendirme sayesinde çok şey başarabilirsin. Daha sonra bu Soylu birliklerinden vazgeçerek Ashe, Volibear ve Lissandra alman gerekir.

Eline bir şekilde Spatula geçerse Vayne’i bir buzul şampiyona dönüştürmek için Donmuş Balyoz kullanmalısın. Bunu yaptıktan sonra kompozisyonu 6 tane Buzul içerecek hale getirmiş olursun. Bu dakikadan sonra oyunu kazananlar arasında yer alman kaçınılmazdır.

Kompozisyonun işe yaraması için Vayne’e 2 tane Guinsoo’nun Hiddeti eşyasını verebilirsin. Buna ek olarak Donmuş Balyoz, Runaan’ın Kasırgası ve Statikk Hançer eşyalarını kullanmayı düşünebilirsin.

2. 6 Suikastçı + Hiçlik Yaratığı + Dövüşçü

Assassin Void Brawlers

Kha'Zix Pyke Evelynn Katarina Rengar Akali Rek'Sai Cho'Gath

Bu kompozisyonda temel hedef Rengar veya Akali ile oyunu taşımaktır. Bunun için 6 suikastçı güçlendirmesini ve Hiçlik Yaratığı tarafından sunulacak zırh delmeyi kullanabilirsin. Rakiplerin hızlı bir biçimde eriyip gidecektir. Suikastçıları rakipten uzağa yerleştirmeyi ihmal etmemelisin.

Oyuna Kassadin veya Kha’Zix gibi şampiyonlarla başlarsan bu kompozisyon çok işine yarar. Başlangıçta Hiçlik Yaratığı şampiyonlarını tutmuş olursun ve ilerledikçe Suikastçı şampiyonları devreye sokarsın.

Taşıyıcılarda yer alması gereken eşyalara ise özellikle dikkat etmelisin. Kompozisyonun işe yaraması için Akali’de Luden’in Feryadı ve Ebedi Kılıç olmalıdır. Rengar’da ise Ebedi Kılıç ve Shojin Mızrağı eşyaları bulunmalıdır.

3. 6 Yordle + SilahşorYordle Gunslingers

Tristana Lulu Kennen Poppy Veigar Gnar Graves

Silahşor sınıfı şu an iyi durumda. Onların yer aldığı kompozisyonlar oluşturmak için metanın biraz daha oturmasını beklemek gerekir. Ancak şimdilik onlar için en iyi seçenek Yordle şampiyonları ile birlikte olmak diyebilirim.

Graves’i ve Tristana’yı 3 yıldız yapmak oldukça kolaydır. Çünkü bu şampiyonlar diğerlerine göre daha az tercih edilirler. Ancak burada önemli olan oyuna Tristana ve Graves ile başlayabilmektir. Poppy, Kennen ve Gnar bulana kadar en önde Dövüşçü ve Şövalye şampiyonlarını kullanmalısınız.

Kompozisyonun işe yaraması için taşıyıcı şampiyonlarda doğru eşyaları kullanman önemlidir. Tristana’ya Guinsoo’nun Hiddeti ve Shojin Mızrağı eşyalarını vermelisiniz. Graves’e ise Haşmetli Hydra ve Kırmızı Güçlendirme eşyalarını vermen doğru olacaktır.

4. Şekil Değiştiren + 4 Vahşi + Draven

Wild + Shapeshifters + Draven

Draven Gnar Nidalee Warwick Cho'Gath Rengar Shyvana

Vahşi şampiyonların güçlendirmesi Draven’a ihtiyacı olan her şeyi sunacaktır. Gnar’da yer alan kitle kontrol oldukça önemlidir. Onu Warwick ve Cho’Gath gibi şampiyonlarla bir araya getirerek çok güçlü bir kompozisyon elde edebilirsin.

Bu kompozisyon klasik Nidalee ve Warwick başlangıçlarından birinde olduğu zaman fazlasıyla işe yarar. Takıma diğer Şekil Değiştiren şampiyonları eklemeli ve Draven bulduğun zaman onu almayı ihmal etmemelisin. Daha sonra ise seviye atlamaya dikkat etmelisin.

Rengar, Vahşi güçlendirmesi için gereklidir. Shyvana gibi bir şampiyonu Elise ile değiştirebilirsin. Önemli olan ön taraftaki şampiyonların varlığıdır. Kompozisyonun işe yaraması için Draven’a Guinsoo’nun Hiddeti, Shojin Mızrağı ve Kanasusamış eşyalarını vermelisin.

5. Soylu + Buzul

Noble Glacial

Kayle Fiora Garen Vayne Ashe Sejuani

Bu kompozisyondaki şampiyonları elde etmek çok zor değildir. Ancak her birisi oyun sonuna odaklanmış şampiyonlardır. Kayle, Sejuani ve Leona takımdaki taşıyıcıları koruyacaklardır. Ayrıca en iyi şekilde kitle kontrolü sunacaklardır.

Oyunun başlangıcında Soylu şampiyonlarla yer alıyorsa bu kompozisyonda ilerlemeyi düşünebilirsin. Sürekli gelecek olan Soylu şampiyonlarla takımını oluşturabilirsin. Ancak ne zaman Kayle ile karşılaşırsan onu almayı ihmal etmemelisin.

Kompozisyonun işe yaraması için eşyalara dikkat etmen önemlidir. Oyunu taşıyacak olan şampiyon Vayne olduğu için ona 3 adet saldırı hızı eşyası vermen gerekir. Bunların ne olacağına oyunun gidişatına göre kendin karar verebilirsin.

6. 3 Suikastçı + Hiçlik Yaratığı + Dövüşçü + Buzul

Assassin Void Brawler Glacial

Cho'Gath Rek'Sai Akali Kha'Zix Rengar Sejuani Volibear Warwick

Bu kompozisyon karma bir kompozisyondur. İşe yaraması için arka planda kalan Suikastçı şampiyonların tahtaya hakim olması gerekir. Oyunun daha çok Rengar’a ve Akali’ye bağlı olduğunu söyleyebilirim. Elbette diğer şampiyonlardan gelen kitle kontrolünü hesaba katman gerek.

Oyunun başlangıcında Kha’Zix ve Warwick bombardımanına tutulduğun zaman bu kompozisyona yönelmen gerekir. Vahşi güçlendirmesi için Nidalee’yi kullanabilirsin ama zamanı geldiğinde onu Rengar ile değiştirmelisin.

Oyunu taşıyabilmek için Akali’ye ve Rengar’a doğru eşyaları vermen gerekir. Akali’de Luden’in Feryadı ve Ebedi Kılıç eşyalarını kullanabilirsin. Rengar’da ise Ebedi Kılıç ve Shojin Mızrağı eşyalarına yönelmen gerektiğini bilmelisin.

Not: Bu içerik 6 TFT Team Comps Recommended by a Queen DAC Player (Ace of Spades) içeriğinden yararlanılarak oluşturulmuştur.

Bu rehber sayesinde Taktik Savaşları içerisinde işe yarar takımlar oluşturabileceğini umut ediyorum. Rehberi beğendiysen aşağıdan puan verebilir, sorularını ve düşüncelerini yorum yaparak bana ulaştırabilirsin.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook Yorumları