Marvel filmlerini son zamanlarda bolca görüyoruz. Peki ya Marvel dizileri? Bu Diziler Marvel evreniyle ne kadar bağlantılı? İşte sizler için Marvel dizilerini tarihleri ve sıralaması ile paylaşıyoruz.

Evet bu seferki sıralamamız Marvel dizileri için oldu. Bildiğiniz üzere Marvel evreni fazlasıyla büyük ve filmlere sığmıyor ^^ Bir çok kişi sadece filmlerden ibaret sansa da uzun bir dizi seriside var. Hemde fazlaca ^^

Öncelikle IMDB deki sırasını atmak istiyorum fakat bu oldukca kafanızı karıştırabilir çünkü bağlantılardan ziyade tarihe göre sıralanmış bir liste.  Bu listedeki film ve diziler her ne kadar Marvel yapımı olsada farklı evrenlerden yada evrenden ayrı film/diziler olmakta. İşte IMDB Listesine Buradan ulaşabilirsiniz;

https://www.imdb.com/list/ls000024621/

Şimdi gelelim bizim hazırladığımız dizi sıralamasına. Birbirleri ile bağlantıları aslında sonralarda çıksada bu sırayla izlemenizde fayda olacağını baştan söylemek isterim.

1) Agents of S.H.I.E.L.D. (2013)

2) Agent Carter ( 2015)

3) Marvel's Daredevil (2015)

4) Marvel's Jessica Jones (2015)

5) Marvel’s Luke Cage (2016)

6) Marvel's Iron Fist (2017)

7) Marvel's The Punisher (2017)

8) Marvel's The Defenders (2017)

9) Inhumans (2017)

10) Legion (2017)

11) Cloak and Dagger (2018)

He bu arada söylemeden edemicem. Bu sadece Dizi sırası. Evrenle bağlantılı olan Marvel Filmleri, Xmen Serisi,Evrenle alakasız olan film/diziler,vs. yer almamakta listede. Ama sizler için birkaç liste daha yaptık merak etmeyin. İşte aşağıda diğer listeleri görebilirsiniz.

X-Men Serisi İzleme Sırası

Marvel Filmleri İzleme Sırası

Ayrıca yine söylemeden edemeyeceğim, X-Men ve Marvel Filmleri  Boxset olarak yazıların en alt kısımlarında yer almakta. Eğer yeterli istek olursa Dizilerinide tek tek upload edebilirim.

Başka yazılarda görüşmek dileğiyle.

RecLast

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook Yorumları