Steam'i zor günler bekliyor olabilir... Tancent bende varım demek için hazır.

Tencent’i şöyle bir tanıyacak olursak, League of Legends, Riot Games ve Clash of Clans arkasında olan şirket Supercell şirketlerininde kendi bünyesinde barındırıyor. Bunun haricinde Epic Games ve Activision Blizzard ile de anlaşması ve hisseleri bulunmakta. Yani hafife alınacak bir yanları yok.

Çinli şirket Tancent steam'e göz dikti.Tencent’in oyun platformu olan TGP yenilenmeye giderek farklı işler peşinde. Öyle ki yenilendikten sonra WeGame ismiyle yenilenmiş bir servisle oyun severlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Steam'in karşısına rakip olarak çıkma niyetindeler...bu niyetlerine istinaden büyük işlere imza atmak istiyorlar.Tancent web sitesinin giriş sayfasına WeGame'in hemde Çin'deki kullanıcıları hemde Dünya çapındaki kullanıcılar için çıkacağını belirtmiş.Şuan TGP'nin 200 milyon kullanıcısı var.Steam'in ise 125 milyon.WeGame'in sektöre açılması Steam'in işlerini zora sokacak gibi görünüyor.  Bu iki firmanın arasındaki rekabe ve büyüme mücadelesi tabiki biz oyun severlerin yararına olacaktır.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook Yorumları