Teamfight Tactics İtem ve Class Rehberi
League of Legends in yeni modu Auto Cheess sonunda geldi. Teamfight Tactics adıyla çıkan oyuna detaylı bir class ve item rehberi yapmamızın zamanı geldi sanırım. Detaylar yazımızda...

Evet oyunun bir ilk bakış videosu ve anlatımını zaten yapmıştım. Aşağıdaki videodan bakabilirsiniz. Fakat rehber bazında bir kaç taktik ve ipucu vereceğiz bugün. Önce videomuzu hatırlayalım.

Burada bir çok detaya değindim fakat ufak tefek şeylere dikkat etmek gerekiyor. Örneğin class lar ve itemlerin ne olduğunu önce bilmemiz gerek. Şöyle açıklayacak olursak;

Köken ve Sınıf Listesini Burada görebilirsiniz.

Köken ve Sınıf Listesini Burada görebilirsiniz.

Tam boyut için tıklayınız !

İtem Listesini burada görebilirsiniz.

İtem Listesini burada görebilirsiniz.

Tam boyut için tıklayınız !

Evet eşya ve sınıf listesini de gördüğümüze göre diğer detaylara geçelim. Oyunda rastgele sınıflar gitmek yerine oyun başlangıcında gelen yada seçtiğiniz karaktere göre bir build gitmeniz önemli. Hatta ilerleyen süreçte şans faktörü olacağı için gelen karakterleri iyi analiz edip birleştirmek ve sınıf buildini değiştirmeniz gerekiyor. Haliyle herşeyi göz önünde bulundurmalısınız.

Bir diğer konuysa sınıfların verdiği özellikleri bilip ona göre bir combo ayarlamak. En önemli konulardan bir diğeride budur. Tüm sınıf ve özelliklerini ezberlemeye çalışmalısınız. Hatta hangi karakterin hangi sınıfa yada kökene denk geldiğinide bilmek gerekiyor. Tabi bir anda olmasını bekleyemeyiz biraz zaman vermek gerek bu konuda.  Zamanla daha iyi kavrayacaksınızdır.

Bunları iyice kavradığınızda bir diğer konuysa rakibe göre hamle. Kafanızda sadece kendi buildinize odaklanmanız yine kaybetmenizi sağlayacaktır. Adı üstünde oyun bir Auto Chess. Yani rakibe göre hamle, sınıf, item seçmelisiniz. Hatta karakterlerin konumlandırması bile çok önemli. Bir tanesinin yer değiştirmesi oyunu kaybetmenize yada kazanmanıza olanak sağlamaktadır. Her bir noktayı iyice analiz edip duruma göre hareket etmeyi öğrenmeniz gerekiyor.

Örneğin ben bu videoda son anda kaybettim ve bunun sebebi konumlandırma kaynaklıydı;

Bu ve bunun gibi bir çok rehber ve seriyi youtube kanalımda paylaşmayı düşünüyorum. Youtube Kanalımdan beni takip edebilirsiniz.

Diğer bir ipucumuza gelicek olursak yukarıdaki sıralamayı iyi takip etmeniz. Rakip mi yoksa başka minion mu gelecek ortayamı gideceksiniz iyi analiz edip ona göre hazırlıklı olmak her zaman iyidir.

Son ipucumuza gelecek olursak; Paranızı dikkatli kullanmanızla alakalı olacak. Bildiğiniz üzere faiz olayı var oyunda. Yani ne kadar paranız varsa (10 e katları) bu oranda ek para geliyor. Olabildiğince biriktirmiş olmalısınız ki daha iyi para gelip daha fazla seviye ve karakter açabilin. Ayrıca doğru yerde seviye basmak ve doğru karakterleri biriktirmek ve karakterin seviyesini arttırmak da oldukca önemli. Ortaya gittiğinizde örneğin karakter seçimi ve karakterin itemine focuslanmak yine oldukça önemli oluyor.

Özetleyecek olursak oyunda bir çok şeye dikkat etmeniz gerekiyor aslında. Bir şans oyunundan ziyade ağırlıklı olarak taktik ve seçimlerde bitiyor bütün olay. Oyunu ve rakibi çok iyi analiz edip bu şekilde kararlar almalısınız. Zamanla oyunu kavradıkca bir çok şeyi zaten otomatik olarak yapmaya başlayacaksınızdır. Umuyorum güzel maçlar çıkar ve bizler zevkle izleriz ^^

Bu arada son olarak bazen bug ve şanssızlıklarla karşılaşmanız muhtemel çünkü bu mod hala betada olduğunu hatırlatmamız lazım. Sonra aşağıdaki videoda olduğu gibi değişik şanssızlıklarla karşılaşırsanız şaşırmayın. Böyle durumlarda kaybedebilirsiniz yani ^^

Evet böylece rehberimizi sonlandırıyoruz. Umarım faydalı bir rehber olmuştur ve herkesi biraz olsun bilgilendirmiştir. Başka rehberlerde görüşmek dileğiyle. Youtube kanalımıza katılıp TFT serimizide izleyebileceğinizi tekrardan hatırlatmak isterim.

Herkese iyi eğlenceler ve iyi oyunlar dilerim.

RecLast

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook Yorumları