Miracle Studio adlı bir ekip tarafından Unreal Engine ile geliştirilmesi tamamlanan yeni Türk yapımı korku oyunu olan GHOUL, Steam Greenlight eklendi.

Miracle Studio adlı bir ekip tarafından Unreal Engine ile geliştirilmesi tamamlanan yeni Türk yapımı korku oyunu olan GHOUL, gerekli işlemlerden geçerek Steam Greenlight’taki yerini aldı. Fakat ana Steam platformuna geçebilmesi adına bizlerin desteğine ihtiyaç duymakta. Herhangi bir yamaya ihtiyaç duyulmaksızın kendi içerisinde Türkçe dil desteğini barındıran bu yapımın Steam Greenlight sayfasına bu bağlantı aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Oyunun sayfasına girip oyun hakkında açıklamaları, videoları ve resimleri incelediğinizde oyunu beğeneceğinizin garantisi verebiliriz. Oldukça iyi grafikleri ve güzel atmosferiyle bizleri korkutmayı başaracak oyunu eğer beğendiyseniz oyunun Steam platformuna gelmesi adına olumlu oy kullanmanızı tavsiye ederiz. Oyunun fragmanını ise aşağıdaki YouTube videosundan izleyebilirsiniz.

GHOUL oyunu hakkında Steam Greenlight sayfasına bizlerle paylaşılan bilgiler ise şu şekilde: “Yaşadığınız olayların gerçekten şans eseri gerçekleştiğini söyleyebilir misiniz? Yoksa yaşadığınız olaylar yaptıklarınızın birer sonucu mu? Bir adam ve ondan çalman gereken kesesi. Her zaman yaptığın klasik işlere benziyor. Bu sefer farklı olan bir şey var, peki o nedir? Kaldığın otel mi, hedefindeki adam mı, otelde bulunan diğer misafirler mi yoksa kesenin içindeki mi? Buna sen karar vereceksin.”

Yazının başında da bahsettiğimiz üzere Unreal Engine 4 kullanarak hazırlanan bu korku oyununun kendinden önce gelen diğer korku oyunlarından farkı, tanıtım videosu ve oyun içi resimlerinden de çok bariz bir şekilde belli olduğu üzere yüksek grafik kalitesidir. Tabi bir oyuna sadece grafiksel kalitesi yüzünden iyidir gözüyle bakamayız. GHOUL adlı oyun bize güzel grafik deneyiminin yanına ek olarak özgün kurgusal hikaye de sunuyor. Bu şekilde bir oyunda olması gereken temel iki unsur yan yana geldiğinde ise oyun bizlere sürükleyici bir oyun deneyimi yaşatacaktır diyebiliriz.


Oyunun yanınlanan fragmanıyla oyun içindeki grafiklerin tamamen aynı olacağını söylememize sanıyorum ki pek bir gerek yok. İlerleyen zamanlarda ise GHOUL adlı oyunun oynanış videosu çok yakında bizlerle olacak. Oyuna ait oynanış videosu paylaşıldığı zaman videoyu sitemizden bulabilirsiniz. Son olarak sizlerin GHOUL oyunu hakkında olan düşünceleriniz neler? Bizce çıkan Türk yapımı oyunları düşündüğümüzde bu oyun gerçekten olmuş gibi gözüküyor.

Son olarak oyunun Steam Greenlight sayfasında paylaşılan özellikleri ise şu şekilde:

Oyun gerçekten güzele benziyor grafikleri gerçekten hiç fena değil.

Öyle sadece türk oyunu diye oylayıp greenlighten geçirilen oyunlardan kat kat daha iyi gözüküyor. Yapımcıyı tebrik ediyorum gerçekten güzel bir çalışma olmuş umarım kısa süre sonra steamda görürüz bu güzel oyunu.

Türk yapımı bu kadar güzel grafiklere sahip ve konusu ile büyüleyici bir oyun görmek gerçekten beni gururlandırdı. Mükemmel bir oyun. Herkese duyurmak lazım. Teşekkürler paylaşım için..

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook Yorumları