Counter-Strike: Global Offensive İnceleme
Counter-Strike: Global Offensive (kısaca CS:GO) Valve ve Hidden Path Entertainment tarafından geliştirilen online bir FPS oyunudur.

Herkese Selamlar,

Counter-Strike: Global Offensive (kısaca CS:GO) Valve ve Hidden Path Entertainment tarafından geliştirilen online bir FPS oyunudur. Yakın zamanda gelen Danger Zone (kısaca Battle Royale) modu ile oyun zevkini daha da yüksek seviyelere taşımış bulunmaktadır.  Toplam 18 oyuncu ile başlanan CS:GO Danger Zone; oyuna başlayacağınız alanı, düşmanların ineceği bölgeleri görerek seçmenize olanak tanıyor. 


Hikaye

Counter-Strike: Global Offensive çoğu FPS oyunlarında olduğu gibi bir hikayeye sahip değildir.


Ücret

Oyun şu anda Steam'de 77.50 Türk Lirasıdır ancak ücretsiz versiyonu da bulunmaktadır.Buradan Steam sayfasına ulaşıp oyunu satın alabilirsiniz.

Harita

Oyunun haritaları Counter-Strike'ın eski sürümlerindeki haritaların,yeniden düzenlenmiş halidir.

Oyuna sürekli güncelleme getirilerek haritalarda değişiklikler yapılıyor ki oyuncular bir zaman sonra sıkılmasın ^^.


Silah

Oyunda 34 farklı silah bulunmaktadır. Silahlara ücretli olarak görünümler alınabilmektedir ancak,bu görünümler silahın özelliklerinde hiçbir değişiklilik yapmaz.


Grafik

Oyun bizlere orta seviye grafikler sunuyor. Tabi ki oyun sürekli kendini güncel tutmak için bazı görüntü değişikliklerine de yönelmektedir...

Image


Oynanış 

Oynanış olarak pek kolay sayılamaz ama alıştıktan sonra oyuncuyu kendine bağlıyor ^^...


E-spor

Valve belirli aralıklarla büyük turnuvalar düzenler. Bu turnuvaların ödülleri, Counter-Strike: Global Offensive oyuncularının satın aldıkları kasa, anahtar, çıkartma vb. eşyalar ile karşılanır.

Her büyük turnuva, 250.000$ ödül, 10.000 kişi kapasiteli stadyum, milyonlarca internet üzerinden izleyici barındırır. Her turnuvaya özel tasarlanan çıkartmalar ile turnuva ödülünün çok daha fazlası kazanılır.

2016 yılında büyük turnuvaların ödülleri, 1.000.000$'a çıkarılmıştır.

(Türkiye 2016 yılında Counter-Strike: Global Offensive  şampiyonu olmuştur...)


Oyun Modları

Counter-Strike: Global Offensive'de 6 farklı oyun modu bulunmaktadır,

 • Klasik ve Rekabetçi: Bomba ve rehine senaryolarından oluşur. Her turun başında, oyunculara çeşitli eylemler ile kazanılan paralar verilir. Anti-terörist takımı, terörist bölgesindeki rehineleri kurtarıp kendi bölgelerine getirmesi gerekir. Teröristlerin ise rehineleri kurtaran terörle mücadele ekibini engellemesi gerekir. Eğer teröristler rehinelere zarar verirse para cezası alır.
  • Bomba Senaryosu: Teröristler, C4 patlayıcıyı iki bomba alanından (A ve B) birine kurup patlayana kadar korumalı; Anti-Teröristler, bomba alanlarını korumalı veya kurulan bombayı patlamadan önce imha etmeli. Eğer bomba imha edilebilirse kaç adet teröristin hayatta kaldığı önemli değildir.
  • Rehine Senaryosu: Anti-Teröristler, rehineleri teröristlerden kaçırıp kurtarma noktasına ulaştırmalı; Teröristler, rehinelerin kaçırılmasını engellemeli. Eğer teröristler veya anti-teröristler rehineyi öldürmeye çalışırlarsa çok ağır bir para cezasına tabi tutulurlar. Sonraki güncellemelerle birlikte kurallar değişmiştir. Anti-Teröristlerin yalnızca bir rehineyi kurtarma noktasına ulaştırması raundu kazanmaları için yeterlidir.
 • Ölüm Maçı: Herkes karşı takımdaki kişileri öldürebilir. Öldüğünüzde yeniden doğarsınız.
 • Silah Yarışı: Ölüm maçı tarzında bir oyun türüdür. Oyuncu diğer takımdaki oyuncuyu öldürürse yeni bir silah ile ödüllendirilir. En son silahtan sonra altın bıçağa erişir. Altın bıçakla rakip öldüren oyunu kazanır.
 • Yıkım: Bomba imha haritalarında oynanır. Oyuncu her bir düşman öldürdüğünde bir sonraki silaha geçer. • Sonuç

  Oyun gayet başarılı satın almanızı tavsiye ederim.

  FPS oyunlarını seviyorsanız özellikle tavsiyemdir...


  Artılar 

  +Arkadaşlarınız ile keyifli vakit geçirme imkanı.

  +Atölye desteği sayesinde binlerce farklı map imkanı.

  +Oyunlarda geçen hoş sohbetler ^^.

  +Rank sistemi.

  +Oylama sistemi var. Oyunun huzurunu bozan, AFK kalan, trolleyen kişileri oylama sayesinde atabiliyoruz.

  +Mute sistemi.Oyunlardaki küfürlü konuşanları muteleyip oyunumuza bakabiliyoruz.

  +Overwatch sistemi.

  Eksiler 

  -Son zamanlarda artan hackerlar.(Umarım ki valve sorunu halledecektir.)

  -Bazen sunucular yüzünden yaşanan lag veya ping sorunları.


  Oynanış ; 8/10

  Grafikler ; 7/10

  Ses ; 8/10

  Genel Puan ; 7,66/10  Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)  Facebook Yorumları