Smite Online Hi-Rez Studios tarafından geliştirilen moba tarzında olan bu oyunu sizler için inceledik.

Herkese Selamlar,

Oyun ilk  Windows'da 2014'ün mart ayında, Xbox One'da 2015 Ağustos ayında, Sonrasında ise PlayStation 4'de 2016'nın mayıs ayında çıkmıştır.  Oyun motoru Unreal Engine olan oyunda ilk zamanlar da grafik kalitesi çok da iyi değildi. 2015-2016 yılları arasında grafik kalitesi ve karakterlerin görünüş kalitesi arttı ve  ilk zaman ki kalitesinden çok daha fazla iyi olmuş durumda.  Ve Türkçe dil desteği bulunmakta. 

Hikaye

Diğer moba tarzındaki oyunlar gibi minyon-creepleri kes ve altın kazan. İtem al ve skor al. Karşıdaki kuleyi yok et ve kazan. 

Ücret

Oyun tamamen F2P(Ücretsiz)'dir. İster sitesinden indirebilirsiniz ister Steam'dan indirebilirsiniz.

 Harita

 Diğer moba tarzındaki oyunlar gibi 3 koridor bir tane de orman var. Ormandaki yaratıklar da Xp(Seviye atlamak için verilen ad) camp, Speed(hız) camp, Damage(Hasar) camp'i bulunmakta. 

Karakterler

Bu oyunda diğer moba tarzında olan oyunlar dan farklı tür de karakterler var. Oyunu tanrılarla oynuyorsunuz. Thor,Herkül,Zeus vs.  Çok değişik değil mi :) Şuan hissediyorum ki vay be demişsinizdir.  Tabi oynadığınız tanrı'nın kendine has yetenekleri var.  Örnek olarak Mercury oynadığınız da hız ile alakalı yetenekler var. 

Grafikler

Oyunun ilk zamanların da grafikler dönemine göre biraz iyi idi. Şimdi ki zamanlar da oyunun grafik kalitesi sizi baştan çıkaracak kadar iyi. Karakterlerin kalitesin'den tutun haritasına kadar her şey çok güzel olmuş.

Oynayış

Kamera açısı diğer moba oyunlarından biraz farklı. Üçüncü göz bakışı(TPS) ile oynuyorsunuz.  Ve ek bilgi olarak Adc(Saldırı Gücü Taşıyıcısı)  League Of Legends ve Dota 2'deki gibi kolay oynayamıyorsunuz. Çünkü kamera açısı TPS olduğundan dolayı isabet ettirmeniz biraz zor.

Oyun Türleri

Conquest Modu: Bu mod'da 3 koridor ve bir orman bulunmakta.  Ana üssü koruyan 3 Kuş vardır ve en sonra ise Minotaur vardır. Bu mod'da 5v5 oynayabiliyorsunuz. Ortalama oyun süresi 35-45 dakikadır.

Arena Modu:  Bu mod'da  5vs5 ve Her takım 3. seviye ve 500 altın ile başlamış olur. Minyon-creep'ler ortaya gelir. Onları keser veya karşı takımın geçidinden geçirebilirseniz bir sayı düşmüş olur veya karşı takımdan birisi keserseniz 5 sayı düşmüş olur ve oyunu kazanmış olursunuz.   

Assault Modu: Bu mod'da Conquest haritası var fakat rastgele gelen şampiyonlar ile oynayabiliyorsunuz. Mod'da orman bulunmamaktadır.  Başlama noktasından ayrıldığınızda bir kez daha içeri giremiyorsunuz. Tekrar ölüp canlanana kadar başlama noktasına giremezsiniz. Tek veİki,Üç,Dört veya 5 kişi ile girebiliyorsunuz.

Joust Modu:  Bu mod'da 1vs1 ile oynayabiliyorsunuz. 

Siege Modu: Bu mod'da Conquest moduna benzer fakat 2 koridor ve orman bulunmakta.  Orman kampını yok ederek kuşatma silahını kazanmanız gerekli.  Tek ve iki veya 3 kişi ile girilebilir.

Görev Sistemi: Oyunun görev sistemi size güzel gelebilir.  Görevleri yaptığınız da favor(oyun içi para) veya gem(para yatırıp kostüm veya tanrı alabiliyorsunuz.) kazanabilirsiniz. Mesela  yunan tanrıların'dan 3 tane oyun atmanı. Eğer 3 tane oyun oynadığınızda  atıyorum 500 favor veriyor. 

Sonuç Olarak

Eğer mitoloji'ye ilginiz var ise gerçekten tavsiye ederim.  Mitoloji'ye ilginiz olmasa bile inanın olacaktır.  Grafikleri ve oynayışları gerçekten güzel. 

Oyun Boyutu ve Sistem Gereksinimleri: 

Boyut: 5.7 GB

Sistem Gereksinimleri:

Minimum:

 • İşletim Sistemi: Windows XP SP2, Windows Vista or Windows 7 
 • İşlemci: Core 2 Duo 2.4 GHz or Althon X2 2.7 GHz 
 • Bellek: 2 GB RAM 
 • Ekran Kartı: ATI or Nvidia graphics card with 512MB video ram or better and Shader Model 3.0+ support. (ATI Radeon 3870 or higher, Nvidia GeForce 8800 GT or higher) 
 • Depolama: 10 GB kullanılabilir alan 
 • Ses Kartı: DirectX compatible sound card
Önerilen:

 • İşletim Sistemi: 64-bit: Vista, Win 7, Win 8 
 • İşlemci: Intel Core i5-750, 2.67 GHz / AMD Phenom II X4 965, 3.4 GHz 
 • Bellek: 4 GB RAM 
 • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 560 / AMD Radeon HD 6950 or better with 768 MB+ of VRAM (DirectX 11 Compatible) 
 • Ağ: Genişbant İnternet bağlantısı 
 • Depolama: 10 GB kullanılabilir alan 
 • Ses Kartı: DirectX compatible sound card

Artılar:

+Müthiş oyun grafikleri 

+Oynayış 

+ Diğer mobalardan farklı olan minyon-creepleri kesmesek bile veya arkadaşımız vursa bile altın kazanmamız.

Eksiler:

-Türkiye olarak baz alırsak çok fazla kitlesi bulunmamakta. Fakat E-Spor'da yeri var. 


Hikaye:  5/10

Oynayış: 7/10

Grafikler: 8/10

Ses:  6/10

Genel Puan: 7/10

                                                           İndir                               Üye Ol                                      Resmi Site

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook Yorumları