2016 Top 10 MMORPG

2016 nın bizce en iyi MMORPG oyunlarını toparladık . Yeni oyun arayanların ilgisini çekecek bu konuyu siz değerli takipcilerimiz için listeledik.

1. Blade and Soul

Listenin ilk sırasına Blade and Soul u alıyoruz. Gerek hikayesi, gerek seviye sistemi gerekse pvp sistemi ile her yönden harika bir oyun diyebiliriz. Başlarda her ne kadar sıkıcıda gelse o eski MMORPG oyunlarının tadını kesinlikle alıyorsunuz. Yarı dungeon olması dışında pek sıkıntısı olmadığını söyleyebilirim. Denemenizi yada en azından Youtube kanalımızdaki Blade And Soul videolarını izlemenizi tavsiye ederim.

2. Tera Online

Her ne kadar ismi duyulmasada AA kalitede oyunlardan birtanesi. Türkiye de pek popüler olamasada nontarget sistemi en güzel işleyen oyunlardan birtanesi. Muhteşem grafikleri ve fiziği ile sizi bağlayacağından eminim. Dev kale pvp haritaları ile sizi kaosa götüreceğinden de eminim ^^

3. Skyforge

Harika grafikler ve oynanışa sahip bir oyun. Sınıf seçimini anlık değiştirebileceğiniz çok özgür bir MMORPG oyunu. PVP si gerçekten zevkli. Kesinlikle eğlenceli diyebilirim.

4. Archeage

Kaliteli MMORPG oyunlarından birtanesi. Devasa savaşları ve harika bir build sistemi var. Kesinlikle denenebilir bir MMORPG oyunu.

5. Black Desert Online

Mükemmel grafikler ve oynanışa sahip bir oyun. Her ne kadar beğensem ve beklemiş olsamda Türkiye için yasaklama gelmesinden sonra oldukca soğudum ben. Tabi ben ne kadar soğumuş olsamda bu kalitesini ve eğlencesini düşürmüyor. Eğer ücret vermek ve çeşitli ip değişiklikleri yapmayı göze alırsanız kesinlikle oynamaya değeceğine inandığım bir oyun.

6. Bless Online

Bu oyunu ne kadar beklediğimi hatırlamıyorum fakat şöyle bir baktığınızda dahi kalitesini görebiliyorsunuz. Açılalı fazla olmadı daha. Grafik ve oynanış konusunda gerçekten güzel diyebilirim.

7. WildStar

Pastel grafikleri ile WoW a benzettiğim bir oyun.  Ben her nekadar bu tarz oyunları sevemesemde kaliteli oyunlardan birtanesi. Sitelerde öve öve bitiremeyenleri gördükten sonra 7 sıraya bu oyunu koyayım dedim ^^

8. Guild Wars 2

Listemizin 8. sırasında Guild Wars 2 bulunmakta. 2012 de piyasaya sürülmesine rağmen 2016 da en sevilen oyunların arasında geliyor. Grafik ve oynanışı gerçekten harika. Seviye kasmasanız bile direk PVP yapabildiğiniz özel bir arena sistemi bulunuyor ki sanırım en sevilen özelliklerinden biride bu. Ayrıca geçtiğimiz aylarda ücretsiz olarak oynanacağı duyuruldu herkes rahatca oynayabiliyor ^^

9. Star Wars the Old Republic

Star Wars ı listemize eklemezsek olmazdı. Filminden de bilindiği üzere inanılmaz bir hayran kitlesi var. Haliyle oyununada inanılmaz bir ilgi oldu. Grafik ve oynanış olarak güzel diyebileceğimiz oyunun pvp sistemi de gayet zevkli. 

10. Final Fantasy XIV

Listemizi Final Fantasy ile sonlandırıyoruz. Böyle bir oyunu neden sona koyduğumuzu soracak olursanız ücretli olmasından dolayı diyebiliriz ^^ Muazzam grafik ve oynanışa sahip ki zaten anlatmaya gerek olduğunu sanmıyorum. Fakat ücretli olması sebebi ile Türkiye de pek fazla kişi oyunu oynamıyor. Haliyle bende sona tamaya kara verdim ^^

2016 top 10 mmorpg oyunu reclast byreclast