2016 nın bizce en iyi Ücretsiz(F2P) MMOFPS oyunlarını toparladık . Yeni oyun arayanların ilgisini çekecek bu konuyu siz değerli takipcilerimiz için listeledik.

1. Combat Arms: Line of Sight

Kaliteli grafikler ile ön plana çıkan bu oyunumuzda diğer FPS lerden farklı olarak özel yetenekler kullanılabilmekte. Bu yetenekleri puanlar ile açıp istediğiniz şekilde düzenleyebiliyorsunuz. Oyun içindeyse gerçekten eğlenceli bir hal alıyor. Denemenizi tavsiye ediyorum kesinlikle :)

2. Planetside 2

Devasa haritası ile öne çıkan bu oyunumuzda taktiksel bir çok olay bulunmakta. Grafik ve oynanış olarakda gerçekten zevkli diyebilirim. Etrafda bulunan bir çok araçlada etkileşimde olabiliyorsunuz. Ücretsiz oyunlar arasında en geniş ve kaliteli oyunlardan biri gerçekten.

3. Dirty Bomb

Farklı farklı class(sınıflar) bulunan bu oyunda gerçekten zevkli bir oynanış var. Tam taktiksel bir oynanış ve ve class(sınıf) seçimini buna göre yapmanız gerekiyor. Grafik ve oynanışlar gerçekten güzel diyebiliriz. Oyunda diğer FPS lerden farklı bazı görevlerde bulunmakta. 

4. First Assault

Kaliteli grafikleri ve yeni nesil teknolojik unsurları ile öne çıkan bu oyunumuzu listemizde 4. sırada yer verdik. Standart FPS lerdeki oyun modları bulunmakta. Diğer FPS lerden çokda farkı olmasada teknolojisi ile bir tık fark yarattığını düşündüğümden biraz öne çekmek istedim.

5. Warface

Cryengine nimetlerinden yararlanan bu oyunumuzda gerçekten muazzam grafikler bulunmakta. Farklı farklı class(sınıflar) ile öne çıkan bu oyunumuz eğlenceli bir oynanışa sahip. Ayrıca tamamen Türkçe dili bulunmakta. Eğlenceli PVE modlarını arkadaşlarınızla oynayabiliyorsunuz ve gerçekten çok zevkli olabiliyor. Kesinlikle denemenizi tavsiye ettiğim bir oyun.

6. Blacklight Retribution

Yüksek teknolojisi ile öne çıkan bu FPS oyununda değişik birçok strateji bulunmakta. Grafik ve oynanış olarak pek çok farklar katmış olan bu oyunu şöyle bir incelemekte fayda var.

7. LawBreakers

Ne yazıkki pek duyulmamış ve arkalarda kalmış olsada bu oyunda gerçekten farklı bir oynanış ortaya koymuş.  Yeri geldiğinde yer çekimine meydan okduğunuz zaman zaman yeteneklerinizi sorgulatan bu oyun oynarken gerçekten çok zevk alacağınızdan eminim.

8. Zula Online

Listemizin 8 sırasına herkesinde yakından bildiği Türk yapımı gururumuz Zula Online var. Tamamen türk yapımı olan bu oyunumuzda gerçekten güzel grafikler bulunmakta. Ayrıca bilindik haritalar ve bizden izler taşımakta. Ayrıca oyun kısa sürede Steam'de de oynanmaya başlandı. Düşük bir boyuta sahip olan bu oyunu mutlaka denemenizi tavsiye ederim ^^

9. Special Force 2 (SKILL)

Hem PVE Hemde PVP modları gerçekten zevkli olan bir oyun. Güzel grafikleri bulunan bu oyunda zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız.

10. Tribes Ascend

Hi-Rez tarafından yapılan bu oyunda diğer FPS lerden farklı olarak yer çekimine meydan okuduğunuz, birbirinden farklı bir çok class(sınıf) ile oynayabildiğiniz ve uçma/kaçma gibi gerçekten özgün olayları ile farklı bir oynanış bulunmakta. Başlarda çok zorlansanızda gerçekten çok zevkli olduğunu zamanla anlıyorsunuz.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook Yorumları