2016 nın sonuna geldiğimiz şu günde 2017 yılında çıkacak oyunları listelemenin vakti geldi. İşte 2017 yılında karşılaşacağımız oyunların listesi.

1. God of War

God of War (2017 ilk yarısı)

Geliştirici: Sony Santa Monica
Yayıncı: Sony
Çıkış tarihi: TBA 2017
Platform: PS4
Tür: Aksiyon - Macera

Listemizin ilk sırasında God of War bulunmakta. Kratos ile tekrardan tanrıların peşine düşüyoruz. E3 den görüldüğü kadarı ile yeni mekanikler ile harika bir oyun karşınızda olacak. Sabırsızlıkla bekliyor olacağız. PlayStation 4 platformlarında görülecek olan oyun, tam çıkış tarihi belli değil. Umuyoruz 2017’nin ilk yarısında kendisini gösterir.

2. Quake Champions

Quake Champions

Geliştirici: id Software
Yayıncı: Bethesda
Çıkış tarihi: TBA 2017
Platform: PC
Tür: FPS

Efsane oyun Quake tekrar dönmeye hazırlanıyor. Quake Champions olarak çıkacak olan oyun hakkında şuanda pek bilgi verilmedi fakat 2017 de göreceğimiz söyleniyor.

3. Resident Evil 7

Resident Evil 7

Geliştirici: Capcom
Yayıncı: Capcom
Çıkış tarihi: 24 Ocak 2017
Platform: PS4, Xbox One, PC
Tür: Korku - Gerilim

Resident Evil de geri dönenler arasında. Tarzını gittikce değiştiren oyun 2017 nin ilk yarısında görücüye çıkmaya hazırlanıyor olacak.

4. Horizon Zero Dawn

Horizon Zero Dawn

Geliştirici: Guerilla Games
Yayıncı: Sony
Çıkış tarihi: 28 Şubat 2017
Platform: PS4
Tür: Aksiyon - Macera

Farklı dinamikleri ile dikkatleri çekmeyi başaran Horizon Zero Dawn da 2017 de çıkacak oyunlar arasında. 28 Şubat tarihinde çıkacağı söylenen oyun günümüzden 1000 yıl sonrasını baz alacak. Sabırsızlıkla beklediğimiz oyunlar arasında yerini almayı başarıyor ^^

5. Prey

 Prey

Geliştirici: Arkane Studios
Yayıncı: Bethesda
Çıkış tarihi: TBA 2017
Platform: PS4, PC, Xbox One
Tür: FPS- Marcera

Psikolojik korku unsurlarını kullanacak olan korku oyunu Prey 2017 de çıkışını tamamlayacak. FPS ve Rol yapma öğelerini içinde barındıracağı düşünülen Prey in farklı tarzda bir korku oyunu olacağını düşünüyoruz.

6. Mass Effect: Andromeda

Mass Effect: Andromeda (Mart 2017)

Geliştirici: BioWare
Yayıncı: EA
Çıkış tarihi: TBA 2017
Platform: PC, PS4, Xbox One
Tür: Aksiyon - RPG

Uzun zamandır beklenen oyunlar arasında Mass Effect de vardı. Mass Effect: Andromeda ile birlikte hikaye bambaşka bir sisteme, Andromeda'ya taşınıyor. 2017’nin ilk yarısında çıkması beklenen oyun, PC, PS4 ve Xbox One platformlarında görülecek.

7. For Honor

For Honor

Geliştirici: Ubisoft Montreal
Yayıncı: Ubisoft
Çıkış tarihi: 14 Şubat 2017
Platform: PS4, PC, Xbox One
Tür: Aksiyon - Multiplayer

Oyuna hikaye modu ile başlayacağımız Hack and Slash tarzında olacak olan For Honor, arena da 4v4 savaşları ile karşımızda olacak. Hikaye bitse bile muazzam savaşları ile gözleri dolduracak gibi gözüküyor. Oyunda savaşçılar Şövalye, Samuray ve Viking ler olmak üzere 3 e ayrılacak. Eğlenceli savaşlar döneceğe benziyor ^^

8. Halo Wars 2

Halo Wars 2

Geliştirici: 343 Studios
Yayıncı: Microsoft
Çıkış tarihi: 21 Şubat 2017
Platform: PC, Xbox One
Tür: RTS

Bu senenin en çok beklenen oyunlarından birtanesi de Halow Wars 2. Oyun 21 Şubat da PC ve XboxOne için çıkıyor olacak. Gerçek zamanlı strateji türünde olan oyunu sabırsızlıkla bekliyoruz.

9. Tekken 7

Tekken 7

Geliştirici: Bandai Namco
Yayıncı: Bandai Namco
Çıkış tarihi: 2017 Başı
Platform: PS4, PC, Xbox One
Tür: Dövüş

Listemizde bulunmazsa olmaz oyunlardan biride tabiki Tekken. Bir türlü çıkamayan oyun şuanda japonyada oynanabilir halde. Bizde sabırsızlıkla beklemekteyiz ^^ Oyuna Rage Art ve Power Crush adında 2 yeni mekanik eklendiği söylendi ve nasıl olacağı hakkında bir fikrimiz şuanda ne yazıkki yok. Sabırsızlıkla bu yeni oynanışı görmeyi bekliyoruz bizlerde.

10. Star Wars Battlefront 2

Star Wars Battlefront 2

Geliştirici: DICE
Yayıncı: EA Games
Çıkış tarihi: 2017 Sonbahar
Platform: PC, PS4, Xbox One
Tür: Multiplayer - FPS

2017 de çıkışını yapacak oyunlardan bir taneside Star Wars Battlefront 2. Grafikleri yine harika olacağı düşünülen oyunun uzun bir trailer videosu yayınlandı. 1. Oyununda yaptığı hataları yapmak istemeyen ekip umarım bu sefer herşeyi ile kusursuz bir oyun çıkaracak.

11. Bonus : Half Life 3

Half Life 3

Geliştirici: Valve
Yayıncı: Valve
Çıkış tarihi: 2017 Sonbahar
Platform: PC
Tür: Multiplayer - FPS

Çıktı çıkacak, çıktı çıkacak derken sonunda çıkartıyorlar sanırım ^^ Bitmek tükenmek bilmeyen isyanlardan sonra 2017 de çıkacağı düşünülen bir oyunda Half Life 3. Şöyle bir baktığınızda sürüyle fan made videolar ve bilgiler görüyoruz. Fakat gerçek bilgi hala alınamadı sanırım. Biz sadece ummaya devam ediyoruz. 2017 de Half Life 3 gelecek. Tabi... ^^

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook Yorumları