Bağımlısı olacağınız her türlü tarzda ve ilgi çekecek oyunları sizler için listeledik.

1. League Of Legends

Listenin 1. sırası olarak League Of Legends'i yapıyoruz.  Oyun F2P(Bedava). Moba tarzın da olan bu oyun bir de dünya'nın en çok kayıtlı oyuncusuna ve en çok online oyuncuya sahip.  Oyun 2009'da Riot Games tarafın'dan yaratıldı. E-spor'da en çok oynanılan ve hep 1. sırada duran oyundur.  Oyundan  para kazanmak mevcut. Oyuna başlayan herkes çoğunlukla bu ne biçim oyun bu oyun oynanır mı vs. diyenler oluyor. Fakat oyun ileri ki zamanlarda ilgi çekmeye başlıyor ve bağımlısı oluyorsunuz.  İlgi çekilen nokta karakterlerin hikayesi. Bağımlısı olduğunuz nokta ise karakterler ve oyunda sırasında her şey olabiliyor.  Eğer bu oyuna başlamak istiyorsanız tam size göre bir oyun.   Hemen kayıt olmak için: 

http://tr.leagueoflegends.com/

2. Dota 2

Oyun ilk başta 2002'de çıkan Warcraft III: Reign of Chaos  ve onun genişletme paketi olan The Frozen  Throne haritası (modu)  ile oynanılıyordu. Sonra 2013'de Dota 2 çıktı ve yer yerinden oynadı. Oyun F2P(Bedava). Açık konuşmak gerekirse Dota League Of Legends'den daha önce çıkmıştır. Dota 2 şuan dünya turnuvasın'da milyon dolarlar uçuşuyor. Dünya tarihin'de en çok para veren oyun diyebiliriz.  Oyun moba tarzında tıpkı League Of Legends'deki gibi. Fakat oyun League Of Legends'e göre biraz zor diyebiliriz.   Oyunu Steam üzerinden indirip oynayabilirsiniz. Siteye bakmak için: 

http://store.steampowered.com/

3. Counter-Strike: Global Offensive

Oyunu neredeyse bilmeyen kalmamıştır.  Önceden çocukluğumuzda Cs 1.6'larla geçti :) Oyun FPS tarzındadır. Steam üzerinden oynanılan bu oyun para ile alınmaktadır. Ücreti 24 TL ama indirimleri beklerseniz 12-15 TL'ye alabilirsiniz. Counter-Strike: Global Offensive  Counter Strike 1.6'dan daha iyi grafik kalitesi ve daha çok oynayış zorluğu var. Bu oyundan elbet para kazanmanız mevcut.   Siteye bakmak için: 

http://store.steampowered.com/

4. Smite

Bu oyun diğer Moba oyunlardan daha farklı tarzda.  Kamera açısı TPS. Oyun karakterleri tanrı. İskandinav,Yunan vs. Bana göre çok eğlenceli bir oyun. Bir bilgilendirme olarak League Of Legends'de ve Dota 2'deki gibi minyon-creep'leri son vuruş yapmasanız bile para alıyorsunuz. Yanınızdaki kişi öldürse dahi.  Oyunu Steam veya kendi istemcisi'den indirip oynayabilirsiniz. Oyun F2P(Bedava).  Siteye bakmak için: 

https://www.smitegame.com/

5. World Of Warcraft

Oyun Blizzard tarafından yaratılan ve  ilk olarak 1994 yılında çıkarılan Warcraft Orcs&Humans'ın 4. oyunudur ilk oyunları RTS türündeydi.. Ama bu oyun  Online ve MMORPG tarzındadır.  World Of Warcraft 2004'de piyasaya çıktı.  Bu oyun MMORPG olarak en çok oynanan oyundur. Oyun Aylık ücret ödeyerek oynanılıyor. Fakat üzülmeyin Blizzard bu olaya sevineceğiniz bir özellik getirdi. Oyun için para ile oyun sürenizi arttırabiliyorsunuz. Her sene veya birkaç sene'de bir (çoğunlukla her sene) yeni paket geliyor. Malesef yeni gelen paketi para ile alıyorsunuz. Çoğunlukla yeni çıkan paketlerin fiyatları 120-140 arasında değişiyor.   Siteye bakmak için: 

https://worldofwarcraft.com/en-us/

6. Knight Online

İşte geldi gönlümün efendisi :) Çocukken hayatımızı karartan bir oyun :) Hiç yanından ayrılamadığımız oyun. Çok iyi bir sistem gereksinimine ihtiyaç duyulmadan oynanılıyor. Oyun 2004'de çıktı ve MMORPG tarzında. Oyun F2P(Bedava). Oynayışların'dan tutun pvp'sine kadar her şeyi çok güzel. Oyundan para kazanmanız mevcut fakat biraz para yatırmanızda fayda var. Maden'e gidip kutuları gemleri kırıp itemlerinizi geliştirip pvp yapabilirsiniz.  Size şunu söyleyebilirim. Bu oyuna başladınız anda bağımlılık yapıyor. Grafikleri kötü olabilir fakat bağımlılık yapabiliyor. Eskiden oyunda çok büyük paralar dönüyordu. Araba parasından tutun ev kira parasına kadar gidebiliyordu. Şuan hem Usko hem Steam'den de oynayabiliyorsunuz. Fakat hesaplarınız ve karakterleriniz aynı yerde olmuyor. Usko'daki farklı Steam'daki farklı oluyor. Bir de PVP  serverları var. Eğer usko'da oynamak isterseniz 

http://www.nttgame.com/knight/tr

7. Metin 2

Bu oyunda küçüklüğümüzü yedi bitirdi. Oyun 2005 yılında çıktı ve MMORPG tarzında.  Size bu oyun için tek diyebileceğim +9 DOLUNAY KILICI :) bilenler bilir :) Çok iyi bir sistem gereksinimine ihtiyaç duyulmadan oynanılıyor. Oyuna girdiğiniz anda bağımlılık yapan bir oyun.  Oyundan para kazanmanız mümkün.  Oyuna başlarsanız eğer görebileceğiniz en çok şey "Başaramadın" olacak. Çok çekmedik bu "Başaramadın" olayını :).   Siteye bakmak isterseniz: 

https://tr.metin2.gameforge.com/

8. Dc Universe Online

Dc karakterlerini oynayabildiğimiz MMORPG tarzında olan bir oyun. Oyun 2011'de piyasaya çıktı. Oyunda sadece DC karakterlerini oynamakla kalmıyor  kendinize özel bir karakter yapabiliyorsunuz. Hareket özellikleri: Uçma, Duvara tırmanma, ve Hızlı koşma. Ve en göze çarpan olay ise mesela uçma hareketini kullanıp silah kullanma özelliği de mevcut. Ekipmanlar da ise: Yumruk(Yımrıh),Silah,Büyü,Kalkan vs.  kullanabiliyorsunuz. Oyun F2P(Bedava) fakat level sınırından sonra paket almak zorunda kalabiliyorsunuz. Oyunda bir çok paket mevcut fakat bir tane paket almam hepsini almak istiyorum diyorsanız Legendary paketini alabilirsiniz. Legendary paketinin fiyatı 35 TL'dir. Oyun hem steam üzerinden hem de kendi istemcisi üzerinden indirip oynayabiliyorsunuz.  Siteye bakmak isterseniz: 

https://www.dcuniverseonline.com/home

9. Silkroad Online

Joymax tarafından geliştirilen bu oyun MMORPG ve F2P(Bedava)'dır. Oyun çoğunlukla kaliteli grafikleri ile dikkat çekiyor.  Halen milyonlarca kişi bu oyunu oynamakta. Çok iyi bir sistem gereksinimine ihtiyaç duyulmadan oynanılıyor.  Siteye bakmak isterseniz:  

http://www.joymax.com/silkroad/

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook Yorumları