Ah o eski zamanlar yok mu. İnternet cafeler'de geçirirdik en çok zamanımızı. Hep özlemişimdir o günleri :)

1. Dark Orbit

2006'da Bigpoint tarafından üretilen bu oyun web tabanlı uzay-aksiyon oyunudur. Oyunun çıktığı günden bu yana halen oynanmaktadır ve buna bağımlısı olanlar bile vardır.  Oyun F2P(Bedava)'dır. Oyun için parası credits ve uridium'dur ve bunları para yatırarak alabilirsiniz. Video'da da gördüğünüz üzere oyun teknolojik bir oyun olduğu için oyunda lazerler,yerel gemiler bulunuyor.  Oyunda rütbe sistemi mevcut. Bunları yaratık patlatarak yavaş, düşman oyuncuları patlatırsanız hızlı  rütbe atlatır. Rütbeler ise Acemi Uzay Pilotu ile General arasındadır. Ve tabi ki her oyunda da olduğu gibi klan sistemi mevcut. Bir klana girip savaşa girebilirsiniz. Oyunda Türkçe dil desteği mevcut.

2. Allods Online

Astrum Nival tarafından geliştirilen Allods Online, ilk çıkışını 11 mayıs 2011'de yapmıştır.Çıktığından bu yana halen yüksek bir oyuncu kitlesine sahip.  Oyun MMORPG ve F2P(Bedava)'dır.  Bir de sevineceğiniz bir özellik var oyunda Türkçe dil desteği bulunmakta.  Oyun bir nevi World Of Warcraft'a benziyor. World of Warcraft'a para yatıramayacak mısınız? O zaman Allods Online'ı indirebilirsiniz. Ama oyunda hem F2P(Bedava) hem de P2P(Aylık Ücretli) özelliği var. Ve unutmadan söyleyelim oyunu bedava oynadığınız da oyunu Türkçe oynayabiliyorsunuz ama aylık ücretli oynamak istiyorsanız Türkçe oynamamanız mümkün değil.  Grafik kalitesi olarak gerçekten muazzam. Grafiği iyi bir oyun arıyorsanız tam size göre bir oyun. 

Oyunda  Ozan,Şifacı,Büyücü,Kara Büyücü,Savaşçı,Tapınak şovalyesi(paladin),Mistik,Mühendis,Pagan,Casus sınıfları(class) vardır. 

3. Metin 2

Gerçekten Türkler tarafından çok sevilen ve oynanılan bir oyun. Ve halen de oyuncu sayısı yüksektir. Oyunda Türkçe dil desteği mevcut.

Oyunu hakkında bilgi almak için  Buraya tıklayabilirsiniz. Paylaştığım link'de oyunun ne tür oyun olduğunu öğrenebilirsiniz. Kısa da olsa :) 

4. Mu Online

Zamanının en iyi oyunlarından diyebiliriz. Ve ilk MMORPG oyunlarındandır.  Oyun Diablo 2'ye benzerliği ile dikkat çekiyor. Dikkat!!! Sizi uyarıyorum . Eğer oyuna başlayacaksanız hayatınızı unutun :) Çünkü başından kalkamayacaksınız.  Oyun F2P(Bedava)'dır. 

5. Silkroad Online

 İnternet cafeler de oyunu oynamak için saatlerce beklerdik.  Uzak doğu havasını seven biriyseniz bu oyun tam size göre.  Oyunda Türkçe dil desteği mevcut.

Oyunun hakkında bilgi öğrenmek için  Buraya tıklayabilirsiniz.

6. Knight Online

 Size gerçekten şunu söyleyeyim oyun gerçekten muazzam bir oyun. Grafik kalitesine takılmayın oyunun akıcılığı ve pvp sistemi gerçekten güzel. 

Oyunun hakkında bilgi öğrenmek için Buraya tıklayabilirsiniz. 

7. Guild Wars 2

Oyunun ilk zamanların da gerçekten online oyun dünyasını sarsmıştı(MMORPG tarzı olarak.) Neredeyse World Of Warcraft'ı geçecekti. ArenaNet tarafından geliştirilen bu oyun oyunu satın alarak oynayabilirsiniz. Gerçekten çok güzel bir grafik kalitesine sahip. Skill efektleri de daha da çok güzel. 

Sınıflar(Class): Elementalist, Warrior, Ranger,Necromancer,  Guardian ,Thief ,Engineer, Mesmer 

Irklar:  Asura, Charr, Human, Norn, Sylvari,

8. World Of Warcraft

Oyun hakkında bilgi almak için Buraya tıklayabilirsiniz.

9. Cabal Online

Oyun hakkında bilgi almak için Buraya tıklayabilirsiniz.

10. Rappelz

Koreli  şirket nFlavor tarafından geliştirilen bu oyun F2P(Bedava) ve MMORPG tarzındadır. Oyunun çıkış tarihi 19 Mayıs 2009.  Oyun Orta çağ zamanların da geçiyor. Grafikleri o zamanlara göre gerçekten güzel. 

Irklar: Asura, Deva ve Gaia

Oyunda ırka göre sınıflar var. 

Asura: Yandaş,Suikastçi, Büyücü,Çağrıcı

Gaia: Gezgin,Paralı Asker,Misti Terbiyeci

Deva: Öğrenci,Şovalye,Rahip,Eğitmen

Oyunun indirmek için Buraya tıklayabilirsiniz.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook Yorumları